Členovia Aregala Slovensko varili deťom z tábora Patrika Hermana.

Desať kuchárov, jedna cukrárka a jeden malý pomocník. Členovia združenia Aregala Slovensko s chuťou navarili takmer 150 porcií chutného trojchodového obedového menu, ako aj večeru. To všetko pre osádku tábora z OZ Štvorlístok deťom a Nadácie Markíza, ktorý sa už dvadsiaty rok koná pod patronátom Patrika Hermana. Deťom sme podávali voňavý paradajkový krém s bazalkovým pestom a syrom Grana padano. Hlavným chodom bol gratinovaný chrumkavý sumček africký, podávaný na lahodnej zeleninke ratatouille spolu so zemiakovo-hráškové pyré. No a dezert, po ktorom sa doslova zaprášilo – kokosová panna cotta s jahodovou omáčkou a teplým lesným ovocím.
 
 
Aj touto cestou chceme poďakovať Patrikovi za možnosť variť pre tieto deti, ktoré nemajú ľahký osud. Častokrát sú z neúplných rodín, mnohé svojho otca, či mamu nikdy nevideli, niektoré majú otca tyrana, iné žijú v 21.storočí tak, že denne dochádzajú aj pol kilometra po pitnú vodu. Deti na okraji spoločnosti, deti o ktoré sa štát nevie poriadne postarať. Preto je Patrikova zásluha nesmierne významná.
 
Za všetkých členov združenia Aregala Slovensko mu vyslovujeme veľký obdiv a úctu. Bolo nám cťou aspoň trošku prispieť k dobrej nálade, k úsmevom na detských tvárach, či k naplneniu brušiek dobrotami. Kedykoľvek to s radosťou urobíme zas.
 
Naša vďaka patrí aj partnerom, ktorí sa podieľali na zabezpečení proviantu. Metro Slovensko, Unilever Slovensko. Ďakujeme.
 
5. júl 2017, Autor: Marian Lechan