II. Ročník medzinárodnej súťaži Gastro – Mack

ktorá sa konala v Macedonii v meste Strumnica.

Dňa 26. – 28. októbra sa v meste Strumnica v Macedónii konal druhý ročník súťaže Gastro – Mack, kuchárov a cukrárov ,seniorov i juniorov. Súťažilo sa v 28 kategóriach, 386 súťažiacich. Za Slovensko sa zúčastnili Pavlína Lachkovičová a Miloš Lachkovič.

Pavlína Lachkovičová prezentovala slovenské tradičné výrobky, syry, údeniny ale i slovenskú tradičnú gastronómiu. Miloš Lachkovič prezident Aregala Slovakia bol pozvaný ako hodnotiaci komisár. Pre Slovensko to bola veľká česť, nakoľko hodnotil jedlá po boku významných hodnotiacich komisárov ako sú: Miroslav Kubec /kontinentálny prezident pre strednú európu World Chefs/, Drordje Kostic /kontinentalny prezident pre východnú európu World Chefs/, Gari Filbei /viceprezident world Master Chefs Society/, Iulia Dragut & Veselina Slavcheva /comite World Chefs/, Giorgio Diana /patrí medzi najlepších 200 kuchárov Sveta 2017/, Istok Legát….

Na tomto podujatí bol Miloš Lachkovič ocenený krížom – Majster kuchár Mongolska – Prezidentom národnej kuchárskej asociácie Mongolska. Získali sme tiež veľa nových priateľstiev a pozvaní na festivaly či súťaže. Slovenských kuchárov prišiel tiež osobne pozdraviť Predseda vlády Macedónskej republiky, ako i Ambasádor Slovenska v Macedonii, týmto gestom nám dali najavo ako si vážia slovenských kuchárov na čo sme hrdí.

30. október 2017, Autor: Miloš Lachkovič