Kuchári bez hraníc varili pre detičky

V predvianočnom čase, dňa 17.12.2016, sa uskutočnila nádherná akcia, kde kuchári z Aregala Slovensko varili pre detičky z OZ Iskierka pod záštitou Patrika Hermana.

Prvotná myšlienka vznikla v spolupráci Paťa a nášho člena Mariana Lechana. Treba podotknúť, že oslovení členovia Aregala Slovensko Paulína Lachkovičová, Adrián Čižmár, Marián Pšák, Ján Duda pod vedením Miloša Lachkoviča neváhali ani minútu a komu to čas umožňoval sa zúčastnil. Nesmieme zabudnúť spomenúť aj sponzorov, ktorý prispeli k uskutočneniu akcie a to METRO Cash&Carry SR a UNILEVER Food Solutions SK a Rybia farma Omega Handlová. Našich kamarátov Petra Krištofa ako zástupca Unilever Food Solutions, ktorý spravil nádherný dezert, Martina Repaského ako špecialistu na ryby, MUDr. Zuzanu Srnkovú ako odborný dozor a v neposlednom rade celý tím reštaurácie Meštiansky dvor v Šúrovciach na čele s pánom Lančaričom.

Celá akcia mala nádych Vianoc a chceli sme priblížiť deťom a ich rodičom trojchodovú vianočnú večeru, tak ako by sa dala servírovať v reštaurácii, aj keď to mnohým deťom ich hendikep neumožní.

Celé menu sa skladalo zo surovín, ktoré sú typické pre Slovenský Štedrovečerný stôl. Ako predjedlo sme zvolili kuraciu terinu na toastovom chipse a tartaletku plnenú rybím gravlaxom s limetkovým craime fraiche. Na hlavné jedlo sme využili pre Vianoce typickú surovinu a to rybu. Podávali sme sumčeka z chovu z Handlovej na bylinkách so zemiakovou pusinkou s pečenou cibuľou a hráškovo-mätovým pyré. Na dezert sa samozrejme tešili najviac tí najmenší, ktorí si pochutili na talianskom tiramisu a jogurtovom mousse s lesným ovocím a limetovým sorbetom.

Všetkým zúčastneným podľa ich vlastných slov chutilo. Pochvaľovali si nielen vynikajúce jedlo ale aj príjemnú atmosféru takmer rodinného kruhu.

Za možnosť zúčastniť sa tejto úžasnej akcie sme veľmi vďační a dúfame, že sa podobných akcií budeme môcť v budúcnosti zúčastňovať čo najčastejšie.

27. dec. 2016, Autor: Ján Duda