Medzinárodný festival v príprave jamu v meste Gabala – Azerbajdžan.

Slovensko bolo súčasťou – Aregala Slovakia reprezentovala Slovensko!

Dňa 26 – 27. augusta 2017 sa konal V. ročník medzinárodnej súťaže jamu v Azerbajdžane v meste Gabala. Aregala Slovakia sa zúčastnila tohoto festivalu a zastupovala Slovensko, priviezla tri druhy jamou zo Slovenska.
Priviezli sme tiež ,,Gente-jam” od zakladateľky- majiteľky Ivety Hrabovskej,bol ocenený zlatou medailou a pohárom čím sa zaradil medzi najlepšie jami sveta.

Festivalu v Gabale sa zúčastnilo 25 štátov sveta /Anglicko, Palestína, Japonsko, Rumunsko, Maroko, Cyprus, Turecko, Mexico, Chorvátsko, Srbsko, Tunis, Saudská Arábia …/ ale aj 42 regiónov Azerbajdžanu. Prezidentom hodnotiacej komisie bol: Prezident World Chefs – Thomas A.Gugler, ostatní hodnotiaci komisári boli prezidenti kuchárskych asociácií z 20 štátov /za Slovensko bol M. Lachkovič prezident Aregala Slovakia/

Prezident kuchárskej a cukrárskej asociácie Azerbajdžanu nám poďakoval a teší sa až prídeme o rok , aby sme mohli šíriť Slovenské kultúrne bohatstvo v podobe našej tradičnej gastronómii. Veľké poďakovanie za účasť a ocenenie na festivale sme prijali z rúk pána Prezidenta World Chefs – Thomasa A.Guglera.

28. august 2017, Autor: Miloš Lachkovič